wtorek, 9 stycznia 2018

Medycyna estetyczna

Najpopularniejsze i najczęściej wykonywane operacje plstyczne
Chociaż operacji plastycznych jest bardzo dużo – można właściwie zmienić całkowicie swój wygląd poprzez ingerencje w rysy skóry lub ilość tkanki tłuszczowej – możliwie jest wymienienie pięciu najpopularniejszych zabiegów wykonywanych na świecie.Powiększania piersi

Nikogo raczej nie powinno zdziwić, że na pierwszym miejscu znajduje się powiększanie piersi. Panie niezadowolone ze swojego rozmiaru chcą powiększyć biust, a skoro to możliwe, to czemu nie? Powiększanie piersi wykonuje się na dwa sposoby. Pierwszy polega na powiększaniu ich za pomocą implantów. W piersi, pod mięśniem piersiowym większym, umieszcza się implant solny lub silikonowy. W drugim przypadku piersi powiększane są za pomocą tkanki tłuszczowej, którą wpierw odsysa się z innej części ciała. Potem następuje jej odpowiednie przygotowanie, które wprowadza się do piersi. Obydwa zabiegi wykonywane są przy znieczuleniu ogólnym, trwają około 2 godzin i wymagają szwów. Wersja z tłuszczem jest nieco bardziej korzystna dla organizmu ponieważ wykorzystuje się ten sam tłuszcz, który w końcu powstał w ciele.

Liposukcja

Drugą najczęściej wykonywaną operacją plastyczną jest liposukcja. Polega na małych nacięciach skóry i umieszczenia w nich metalowych kaniul, które rozbijają i odsysają tłuszcz. Zazwyczaj jest to 1-1,5, maksymalnie 3 litry tłuszczu. Wszystko wykonuje się przy znieczuleniu (miejscowym lub ogólnym) i trwa do 2 godzin. Operacji poddawana jest ta część ciała, z której chce się odessać tłuszcz. Mogą to być uda, pośladki, brzuch a także podbródek, ramiona, kolana i inne.

Korekta nosa

Następna w kolejności znajduje się operacja plastyczna nosa. Za jej pomocą nos może stać się prosty, zmniejszony, bez garba, z mniejszymi nozdrzami, skorygowanym czubkiem lub wyprostowaną przegrodą. Na początku skór z nosa oddziela się od części chrzęstno-kostnej, którą kształtuje się do wybranego kształtu. Po uzyskaniu go, z powrotem nakłada się skórę. Zabieg wykonywane jest przy znieczuleniu ogólnym i podobnie jak poprzednie przykłady trwa do 2 godzin.

Plastyka powiek

Dalej mamy plastykę powiek. Operację wykonuje się na powiece górnej, dolnej lub naraz. Polega na usunięciu zmarszczek, nadmiaru obwisłej skóry ograniczającej pole widzenia albo tak zwanych worków pod oczami. Azjaci zwykle posiadają górną powiekę bez zagięcia. W przypadku zabiegów, ów zagięcie się tworzy. Operacja wykonywana jest przy znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a wszystko trwa około 60 minut.

Lifting twarzy

Na ostatnim miejscu plasuje się lifting twarzy. Z wiekiem skóra opada, sprawiając, że ludzie wyglądają starzeń. Podczas operacji lekarz naciąga ją i przesuwa powięź osłaniającą mięśnie tam gdzie sprężystość została utracona. Nacięcia wykonuje się w takich miejscach aby były one mało widoczne – skronie, za uchem. Zabieg przeprowadza się przy znieczuleniu ogólnym lub dożylnym i trwa około 3 godzin. Szwy w tym przypadku są nieuniknione

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz