czwartek, 11 stycznia 2018

Powiększanie piersi


Piersi są niekwestionowanym atrybutem kobiecości. Bez względu na wielkość, rozmiar
i kształt kobiece piersi od dawna wzbudzały
i wzbudzają emocje. Dla wielu kobiet piersi są powodem wielu kompleksów. Młode dziewczyny, których piersi są jędrne, ale często małe, marzą o powiększeniu piersi w gabinecie chirurgii kosmetycznej. Natomiast kobiety, które już urodziły dzieci pragną
, by ich piersi odzyskały dawny kształt i formę. Istnieje także całkiem duże grono pań, które wstydzą się swojego biustu nie ze względu na ich rozmiar, czy jędrność, a z powodu asymetrii. Na decyzję o operacji piersi decydują się również panie z wadami rozwojowymi gruczołów klatki piersiowej, a także kobiety, które w wyniku utraty dużej ilości nadprogramowych kilogramów potrzebują usunąć nadmiar skóry na dekolcie i ukształtować całkiem nowy, piękny biust.
Sposoby na powiększenie lub korektę piersi


  • Implanty piersiowe - najpopularniejszy zabieg stosowany zazwyczaj aby powiększyć piersi
  • Kwas hialuronowy - bezinwazyjna metoda na powiększenie piersi, stosowana często aby wyrównać asymetrię
  • Przeszczep tkanki tłuszczowej lub/i komórek macierzystych

Historia zabiegu

Lata 60 ubiegłego wieku to czas, kiedy w Stanach Zjednoczonych rozpoczęto operacje powiększania piersi z użyciem silikonowych implantów. Wcześniej kobiety aby wyeksponować i podnieść biust używały ciasno zawiązanych gorsetów. Od tamtej pory rozwój chirurgii estetycznej w dziedzinie powiększania piersi był na tyle duży, że powstało aż 5 generacji implantów piersiowych. Z powodu zmieniających się trendów dotyczących ksztaltu i rozmiaru piersi, kobiety które wykonały zabieg wszczepienia silikonowych implantów bardzo często poddają się reoperacji (w Stanach Zjednoczonych jest to około 1/4 spośród pacjentek).


Implanty silikonowe

Obecnie produkowane implanty silikonowe są okrągłe i dopasowane do anatomicznego kształtu ciała kobiety. Powierzchnia implantu może być gładka lub posiadać teksturę. Implanty teksturowane różnią się wielkością porów, w związku z czym posiadają różny stopień integracji z tkankami.

Na rynku dostępne są także implanty pokryte poliuretanową gąbką, która zapewnia jeszcze większą integrację z tkankami i zapobiegają tworzeniu się patologicznych torebek.


Przed zabiegiem

Decyzja o wszczepieniu silikonowych implantów piersi powinna być poprzedzona konsultacją psychologiczną. Często panie, które nie są zadowolone z wyglądu swoich piersi borykają się także
z zaburzeniami postrzegania własnej osoby. Bardzo często takie kobiety po wykonanym zabiegu wciąż nie są zadowolone ze swojego wyglądu, dlatego decyzja o powiększeniu piersi nie może być podjęta na szybko, bez odpowiedniego rozpoznania. 

Wybierając klinikę najlepiej kierować się tym, aby mieć do czynienia z prawdziwymi specjalistami, którzy mają duże doświadczenie w przeprowadzaniu podobnych zabiegów. Podczas wizyty trzeba omówić swoją wizję piersi z lekarzem i skonfrontować ją z tym, co rzeczywiście jest możliwe do realizacji. Lekarz jako specjalista jest w stanie doradzić nam, jaki rozmiar i kształt implantu będzie odpowiadał naszej budowie ciała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz